ZAKRES PROJEKTU


PROJEKT FUNKCJONALNY
PROJEKT FUNKCJONALNY

POZNANIE OCZEKIWAŃ KLIENTA

Wszystkim osobom zainteresowanym usługą aranżacji wnętrza zapraszam na niezobowiązujące, bezpłatne spotkanie, które pozwoli określić oczekiwania klienta i zaprezentować możliwe formy współpracy. Spotkanie pozwoli określić zakres projektu.

Przed przystąpieniem do pierwszego etapu prac staram się jak najlepiej poznać Państwa potrzeby, gust i oczekiwania.  Ważne informacje to m.in. wielkośc rodziny, tryb życia, upodobania estetyczne, oraz wielkość budżetu przeznaczonego na adaptację wnętrza.

 

PRACA KONCEPCYJNA

* Projekt funkcjonalny -Pierszy etap prac polega na przygotowaniu 2-3 koncepcji układu funkcjonalnego projektowanego wnętrza (płaskie rzuty z układem ścian działowych, lokalizacją głównych mebli, zarysem najważniejszych pomysłów aranżacyjnych).

* Projekt koncepcyjny - Po omówieniu przedstawionych propozycji, na podstawie otrzymanych uwag powstaje ostateczny układ funkcjonalny wnętrza. Jego akceptacja pozwala na przejście do drugiego etapu pracy projektowej - przygotowaniu poglądowych wizualizacji komputerowych projektowanych pomieszczeń, szkiców wnętrza lub płaskich widoków ścian. Jednocześnie przedstawiam pierwsze propozycje materiałów i wyposażenia projektowanego pomieszczenia.

PROJEKT KONCEPCYJNY
PROJEKT KONCEPCYJNY

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Każdy etap prac jest omawiany w pracowni, w razie braku dogodnych dla obu stron terminów - przesyłany drogą mailową. Płynna i szczegółowa wymiana informacji pozwala na dopięcie wszelkich szczegółow estetycznych na etapie widoków ścian i wizualizacji, ułatwiając podjęcie decyzji dotyczących wyboru materiałów wykończeniowych, mebli, oświetlenia a nawet dodatków.

Jednocześnie z pracami nad wizualizacjami, czy widokami ścian projektowanych wnętrz przedstawiam propozycje materiałów.

 

PROJEKT WYKONAWCZY
PROJEKT WYKONAWCZY

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PRZYGOTOWANIE DOKUMENTACJI WYKONAWCZEJ

* Projekt wykonawczy - Zaakceptowanie przez Państwa wszystkich propozycji i rozwiązań pozwala na zamknięcie etapu koncepcji i przejście do projektu wykonawczego - niezbędnego dla ekip wykończeniowych i stolarzy do zrelizowania aranżacji.

Czas jego przygotowania zależy od wielkości powierzchni projektowanych wnętrz oraz od ilości detali wymagających indywidualnego projektu.

 

Projekt wykonawczy zawiera rysunki techniczne: punkty instalacji elektrycznej, hydraulicznej, ułożenia podłóg, oraz punktów świetlnych i sufitów podwieszonych, jak również układu ścian działowych i rozwinięcia ścian z zabudowami, rysunki mebli na zamówienie oraz zestawienie użytych materiałów ze wskazaniem możliwości ich nabycia.

 

Rysunki instalacji mogą być to również ujęte jako dodatkowa opcja przy zmniejszonym zakresie projektu, lub opracowane na etapie projektu funkcjonalnego - jeśli terminy realizacji na budowie tego wymagają (np. wymaga tego deweloper). Należy jednak pamiętać, że opracowanie tego przed projektem koncepcyjnym i wykonawczym pomieszczeń, pociąga za sobą ryzyko późniejszych drobnych przesunięć punktów instalacyjnych, a zatem i dodatkowych kosztów. Ma to miejsce, ponieważ dopiero na etapie projektu koncepcyjnego jesteśmy w stanie określić dokładne położenie wszystkich sprzętów.

 

Wizyta na budowie
Wizyta na budowie

WSPÓŁPRACA Z WYKONAWCAMI

Projekt wykonawczy obejmuje omówienie projektu z ekipą wykończeniową.

 

* Dodatkową wygodną opcją jest nadzór autorski, który polega na wizycie projektanta na budowie i sprawdzeniu zgodności realizacji z projektem. Wizyty moga być wilokrotne, zależnie od ustaleń. Jest to ważny moment w realizacji projektu, ponieważ nierzetelne lub niedoświadczone ekipy starają się raczej ułatwić sobie wykonanie zamiast dążyć do uzyskania oczekiwanego efektu. Jest to propozycja dla inwestorów, którzy z powodu braku wiedzy fachowej nie są w stanie jednoznacznie stwierdzić czy ekipy przeprowadzają prace zgodnie ze sztuką i współczesnymi możliwościami.

 

* Nadzór inwestorski polega na przejęciu roli inwestora i koordynacji prac oraz dostaw materiałów i elementów wyposażenia, aż po przekazanie klientowi gotowego, wykończonego "pod klucz" lokalu. Jest to najwygodniejszy ze wszystkich zakres prac zawierający kompleksowy projekt i  realizację, dla inwestora oszczędzająca czas i niwelująca stres związany z realizacją, a projektantowi dająca możliwość współpracy z rzetelnymi ekipami oraz wykonawcami i przeistoczenia artystycznej wizji w realny kształt bez uszczerku dla tego pierwszego.

Jest to propozycja szczególnie dla tych osób, które z różnych powodów nie chcą lub nie mogą samodzielnie uczesniczyć w procesie realizacji, a także w przypadku aranżowania wnętrz tworzonych pod kątem późniejszego wynajmu.

Bezpośrednio współpracuję m.in. z: ekipami wykończeniowymi, parkieciarzami, producentami schodów, kominkarzami i stolarzami jak równiż dystrybutorami podłóg drewnianych, ceramiki i armatuty łazienkowej.

Wizualizacja łazienki
Wizualizacja łazienki

* Dostępna jest również opcja aranżacji on line - wg. indywidualnych ustaleń. Należy jednak pamiętać iż niesie ona za sobą ryzyko błędów wymiarowych, gdyż stosownych pomiarów w tej opcji klient dokonuje sam.

 

* Kolejną możliwością a jakiej można skorzystać w mojej pracowni jest konsultacja - spotkanie, na którym mogą Państwo zasięgnąć porady w kwestii, która budzi Państwa wątpliwości.

 

 

Różne opcje projektów (funkcjonalny, koncepcyjny, wykonawczy, z nadzorem) mogą być zróżnicowane dla różnych pomieszczeń, ze względu na możliwości budżetowe, jak również na Państwa oczekiwania w stosunku do mojej pomocy przy zaaranżowaniu Państwa lokalu.

Wszelkie wątpliwości pomoge wyjaśnić na spotkaniu, na które już teraz zapraszam.